• gorgan
  • 1397/12/29
  • 01732129597
  • gorgan, iran
news-details
اجتماعی

به گزارش هنگامه خاندوزی خبرنگار بازار کسب و کار امان اله حسین پور در نشست خبری با اصحاب رسانه  گفت: منابع این نهاد‌ کمک‌های دولتی و مقام معظم رهبری و دیگر منابع درآمدی کمیته امداد امام، کمک‌های مردمی است. 

وی با اشاره به اینکه 60 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند ، خاطرنشان کرد: این تعداد معادل 106 هزار نفر از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند که کمیته امداد در 36 سرفصل مختلف برای آن‌ها خدمات ارائه می‌دهد. 
حسین پور اضافه کرد: اولین و مهم‌ترین سرفصل حوزه فرهنگی است که ۷۷ هزار و ۱۱۰ نفر را به اردوهای سطح استان اعزام کردیم وی ادامه داد: همچنین 11هزار ۵۰۰ خانواده را در بخش‌های مختلف آموزش دادیم که به ارزش ۹ میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان هزینه شده است .

وی ارائه خدمات مسکن را از دیگر فعالیت‌های این نهاد برشمرد و گفت: سال جاری 943 مورد خدمات در ابن حوزه انجام‌شده  اما متأسفانه هنوز 8 هزار خانواده یا مسکن ندارند یا از مسکن مقاوم بهره‌مند نیستند. 

ارائه 4000 هزار وام کارگشایی ۵ الی ۱۰ میلیون تومان به ارزش ۹ میلیارد تومان از دیگر فعالیت‌های این نهاد بوده است. 
مدیر کمیته امداد تصریح کرد: سرفصل دوم اشتغال است و یکی از مهم‌ترین سرفصل‌هاست توانستیم درسال جاری ۴ هزار ۷۰۰ نفر را آموزش فنی‌وحرفه‌ای دهیم که علاوه بر آن تسهیلات رفاهی برای ایجاد اشتغال در اختیار داوطلبین قرارگرفته است که بر اساس تعهد ۲۰۰۰  اشتغال در استانداری توانستیم ۳۰۰۰ اشتغال را ایجاد کنیم .
وی ادامه داد: 9هزار دانش‌آموز را نیز تحت پوشش حمایتی قراردادیم که در بخش‌های مختلف به آن‌ها آموزش دادیم. 
وی بابیان اینکه کمک‌های مردمی درسال گذشته ۴۰ میلیارد تومان درسال جاری ۷۰ میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد:  به‌هیچ‌وجه حق استفاده کمک‌های مردمی را  به‌غیراز هزینه برای نیازمندان نداریم و می‌بایست کلیه درآمدهای مردمی را در بخش رفاهی  محرومین و نیازمندان هزینه کنیم. 
مجموعاً ۲۷۰۰ مکان در روزهای ۴ شنبه و ۵ شنبه این هفته همزمان در سراسر کشور اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی در پایگاه‌های جشن نیکوکاری آماده دریافت کمک‌های مردمی و تحویل آن‌ها به محرومین هستیم .

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گلستان اظهار کرد 36 هزار زن سرپرست خانوار داریم که عمده اعتبار برای این افراد است که آموزش‌های لازم را در مراکز فنی‌وحرفه‌ای بر عهده گرفتیم دراین‌ بین خرید فرش‌های تولیدی این افراد را قبل از پایان کار خریداری کرده و هزینه آن را پرداخت می‌کنیم و همین‌طور در بحث بازاریابی محصولات تولیدی این گروه بر عهده گرفتیم .

وی گفت بخشی از درآمد ما صدقات است و همه درآمد ما نیست .وب کیوسک‌هایی را در سطح استان برای اولین بار در نظر گرفتیم که در برخی مراکز نصب‌شده است و انشالله سال آینده در کل استان به‌ صورت فراگیر انجام خواهد شد .
حسین پور گفت : مسکن یکی از گران‌ترین خدمات کمیته امداد امام خمینی است و به دنبال کمک‌های مردمی و اعتبارات دولتی هستیم که بتوانیم مسکن محرومین را تأمین کنیم .

پست ها مرتبط