• gorgan
  • 1397/12/1
  • 01732129597
  • gorgan, iran
news-details
فرهنگی و هنری

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس بسیجیان و رزمندگان جانانه با دشمن جنگیدند و توانستند اقتدار و پیروزی را برای کشور به ارمغان بیاورند.
وی با اشاره به اینکه در جنگ نرم نیازمند هوشمندی بیشتری هستیم،وهوشمندی، بصیرت، وفاق و انسجام یکی از نیاز های اساسی امروز نظام جمهوری اسلامی ایران است, افزود: در برهه زمانی کنونی دشمن سعی دارد با جنگ اقتصادی مردم را به زانو درآورد و وظیفه ملت در این زمان این است که  همچون دوران دفاع مقدس با تکرار عملیات هایی همچون کربلای چهار، پنج و والفجر هشت تمام توطئه های دشمن را خنثی کنیم.
 وی انسجام و وحدت مردم و مسوولان را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: انسجام مردم و مسئولان بسیار حائز اهمیت است و وحدت باعث اقتدارهرچه بیشتر نظام خواهد شد.زیرا دشمن تنها درصدد ضربه زدن به اسلام است.
حسین معروفی گفت: رزمایش «اقتدار عاشورایی» سپاهیان حضرت محد رسول الله(ص) ۲، در گلستان برگزار خواهد شد.
این برنامه در بخش های مختلف شامل رزمایش گردان بیت المقدس، کوثر، اعزام گروه های جهادی و تجمع پیش بینی شده است .
وی با بیان اینکه  در این برنامه گردان بیت المقدس و ۳۰۰ گروه جهادی فعالیت خواهند داشت یادآور شد : بازه زمانی رزمایش از نهم تا 29 شهریور خواهد بود و افتتاح این برنامه 7 صبح روز سه شنبه 13 شهریور می باشد..
فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: درمدت این رزمایش  ۵۰ گروه جهادی در حاشیه شهرستان گرگان، ۳۰ گروه در حاشیه شهرستان گنبد کاووس و ۱۸ گروه در حاشیه شهرستان علی آباد کتول با رویکرد عمرانی، ترمیمی، فرهنگی، علمی، مشاوره ای و زیبا سازی مدارس فعالیت خواهند داشت و افتتاح  آن عصر چهارشنبه به طور نمادین با رمز «مقدس»در حاشیه شهرستان گرگان برگزارخواهد شد..
وی بابیان اینکه گروه های حهادی بومی منطقه هستند اظهار کرد: حضور برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع در این گروه ها بسیار پررنگ خواهد بود.
فرمانده سپاه نینوا استان گلستان بیان کرد: هر گروه جهادی به صورت 10 نفره در عرصه‌های مختلف گام‌های موثری را در کنار مردم، برای مردم و با مردم انجام خواهد داد استفاده از توانمندی مردم با استفاده از گروه‌های جهادی جزو رویکرد اصلی است ما با شعار خدمت بی‌منت برای مردم نجیب‌مان تلاش خواهیم کرد.
وی از تجمع ۲۰ هزار بسیجی در ورزشگاه شهدای گرگان خبر داد وافزود: این تجمع با حضور ۲۰ هزار بسیجی و منتخبین گردان های همچون بیت المقدس، امام حسین(ع)، امام علی، فاتحین و تیپ نینوا در ورزشگاه شهدای گرگان برگزار خواهد شد. 
وی عنوان کرد: بسیجیان با ستون کشی به سمت اردوگاه خارج از شهرستان در اردوگاه‌های تعریف شده حرکت می‌کنند، همچنین برنامه‌های شبانگاهی، رزم شبانه و تجمع با حضور مسوولان در آغاز رزمایش پیش‌بینی شده است
معروفی افزود: سپاه با دید تکریم و حفظ عزت به مردم نگاه می کند وشعار «خدمت بی منت برای مردم» را سرلوحه کار خود قرار دداده است.
معروفی  خاطرنشان کرد: گروه جهادی رسانه در استان شکل دهید و تمام این گروه‌ها به نام شهدای رسانه نامگذاری شود و این قول را داد که سردار قاسم سلیمانی را برای یادواره شهدای مدافع حرم و جلسه با پیشکسوتان دفاع مقدس به گلستان دعوت کند
وی مکتبی بودن، انقلابی بودن و عمل به دستورات قرآن، داشتن روحیه انقلابی و غیرمحافظه‌کار را از مبانی رسالت بسیجی و پاسداری خواند و گفت: وضع موجود هیچگاه ما را قانع نخواهد کرد و همواره برای مردم خدمت می‌کنیم
وی گفت: سپاه برای محرومیت زدایی از مردم تمام تلاش خود را خواهد کرد و در کنار مسئولین قدم خواهد برداشت و طرح شهید شوشتری در حاشیه شهرها و  کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار دارد.
 وی توجه به زیرساخت‌های بخش کشاورزی در استان گلستان را مسئله‌ای ضروری و حیاتی برشمرد و افزود: کمک به تأمین زیرساخت‌های بخش کشاورزی و استفاده بهینه از آب در این بخش که قوت و اشتغال مردم این استان به آن وابسته است، در دستور کار قرار دارد.

 

پست ها مرتبط