• gorgan
  • 1397/12/1
  • 01732129597
  • gorgan, iran
news-details
اقتصادی

 اسدالله قره خانی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: استان گلستان ظرفیت های خوبی برای پیشرفت دارد که با نفوذ در مراکز تصمیم گیری ملی میتواند جهش خوبی داشته باشد همچنین هممجواری با کشورهای آسیایی, نیروی انسانی قوی و تنوع اقلیمی این استان میتواند عاملی برای توسعه باشد. وی سیاست های متمرکز دولت را دلیل بر عدم پیشرفت استان دانست. 
وی افزود: در حوزه انتخابیه علی آبادکتول یک میلیارد تومان برای مساجد, 2 میلیارد تومان برای زهکشی, مرمت جاده بین‌مزارع, حدود 2 تا 3 میلیارد تومان برای تربیت‌بدنی و سالن‌های ورزشی روستایی, یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای توسعه بیمارستان و بخش اورژانس و بخشی هم برای بافت روستایی هزینه خواهد شد.
قره خانی با توجه به بدهی بالای دانشگاه علی‌آبادکتول تاکید کرد: این دانشگاه در رشته‌های علوم پایه و برق جزو دانشگاه‌های مهم کشوری بود, و در حالی که دانشجویان آن به دو هزار نفر رسیده است اما متاسفانه این دانشگاه بزرگ رها شده است..
وی گفت: برخی از رشته‌هایی مانند تربیت بدنی, علوم پایه و تحصیلات تکمیلی در حال حذف شدن است و امید داریم بتواند وضع موجود را حفظ کند و شنیده شده که 47 نفر از کارمندان آن در حال اخراج هستند از این رو ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا جلوی این اتفاق را بگیریم..
وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های موجود می تواند تولید نفت کشور مانند گذشته باشد و کاهش نیابد.
وی با بیان این که سالانه دو میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام و ۱۵۰ هزار بشکه میعانات گازی صادر می شود، گفت: با توجه به تجهیزات و امکانات موجود در کشور تلاش داریم میزان تولیدات کشور کاهش نیابد.
 وی افزود : رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده که صادرات نفت ایران را به صفر می رساند اما ما از تمام ظرفیت های خود استفاده می کنیم و اجازه چنین موضوعی را نمی دهیم.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به موضوع گران شدن بنزین هم اشاره و بیان کرد: دولت اختیار دارد هم بنزین را دو نرخه کرده و مجددا طرح  کارت سوخت را اجرا کند اما تلاش خواهیم کرد تا پایان سال این اتفاق نیافتد اما اگر سقف مصرف را به همین اندازه نگه داریم بنزین گران نخواهد شد..
وی به موضوع طرح سوال نمایندگان مجلس از رئیس جمهور هم اشاره و خاطرنشان کرد: طرح سوال از رئیس جمهوراز دوره قبل مطرح بود وبا فراز وفرود هایی مواجه شد که سرانجام هم به نتیجه نرسید.
وی اظهار داشت: این طرح را امضاء نکرده ام که پس بگیرم اما در حال حاضر به خاطر مصالح کلان ملی پرسش از رئیس جمهور را به صلاح نمی دانم چراکه بیش از هرزمانی به وحدت و یکپارچگی نیاز داریم.
قره خانی عنوان  کرد: وزیر رفاه, اقتصاد و صنایع جزو ضعیف ترین وزرای کابینه بوده اند و رئیس سازمان برنامه وبودجه نیز عملکرد بسیار ضعیفی داشته است که بنده موافق استیضاح این افراد هستم. 
وی همچنین افزود: تیم اقتصادی دولت بسیار ضعیف است و ما خواستار تغییراتی دراین تیم هستیم. 
قره خانی گفت:: یکی از انتقاداتی که به رئیس جمهور وارد است عدم ارتباط وی با نمایندگان مجلس  و اگر دولت, به پیشنهاد و نظر مجلس و نمایندگان اهمیت می‌داد, امروز وضع خودرو به این فضاحت نبود، ما اعلام کردیم که این مسیر, مسیر درستی نیست, اما رئیس جمهور توجهی نداشت.
نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص اعتبار بیش از 9 میلیارد تومانی به نمایندگان تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی از استان‌های کوچک مظلوم واقع شدند, قرار شد مبلغ 9 میلیارد و 800 میلیون تومان به نماینده هر حوزه انتخابیه داده پروژه‌های مهم حوزه کاری خود هزینه کند.
قره خانی در پایان اظهار داشت: بیشترین نقطه ضعف ما در حوزه مدیریتی است و دروضع اقتصادی کنونی به وحدت و یکپارچگی  بیشتری نیاز داریم.

پست ها مرتبط