• gorgan
  • 1397/12/1
  • 01732129597
  • gorgan, iran
news-details
علمی و پزشکی


 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان در نشست خبری با جمعی از خبرنگاران گفت: پروژه بیمارستان پنجم آذر گرگان دارای ۱۶۰ تخت اورژانس، آی سی یو، اتاق عمل و ۳۶ تخت شیمی درمانی است وتا به امروزمبلغ ۳۵ میلیارد تومان برای ساخت این پروژه هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه تکمیل اورژانس ۵ آذر گرگان نیازمند به ۷۵ میلیارد تومان اعتبار است افزود: این پروژه بعد از ۱۳ ماه فعالیت در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید وتا کنون ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
عبدالرضا فاضل با بیان اینکه فرار مالیاتی در بین پزشکان بسیار کم است یاداور شد: ۲۰ درصد از حقوق پزشکانی که استخدام دانشگاه علوم پزشکی هستند و در مطب ها و مکان هایی که زیر نظر دانشگاه است فعالیت می کنند برای مالیات کسر وباقیمانده حقوق آنها به طور کامل پرداخت می شود.
وی تصریح کرد: مرکز آنژیوگرافی در بیمارستان صیاد شیرازی گرگان به دلیل مرخصی زایمان مسئول فنی و به دلیل مشکلات بیمه ای به مدت ۲۰ روز تعطیل شد که در حال حاضر این مسئولیت به پزشک دیگری سپرده شد و اکنون در حال ارائه خدمت به بیماران است.
وی با بیان اینکه آنژیوگرافی صیاد شیرازی تنها مرکز با تعرفه دولتی در استان نیست، اظهار کرد: آنژیوگرافی بیمارستان امیرالمومنین کردکوی هم با تعرفه دولتی به مردم خدمات ارائه می کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این موضوع که در صورت مشاهده تخلف در حوزه خارج از دانشگاه علوم پزشکی, مردم می توانند با مراجعه به سامانه ۱۹۰ موارد را به ما منتقل کنند اظهار کرد: دستگاه های نظارتی همچون ادارات مالیات و سازمان نظام پزشکی باید ورودی جدی به این موضوع داشته باشند.
 فاضل با بیان اینکه مرکز غربالگری سرطان در گنبد وجود خارجی ندارد گفت: تاسیس مراکز غربالگری در کشور جزو استانداردهای وزارت خانه بود اما اکنون به این نتیجه رسیدند تجهیزات در بیمارستان های مختلف تقسیم شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به طرح توسعه اورژانس 3 بیمارستان در استان گلستان افزود: امسال در صورت تخصیص منابع اعتباری موردنیاز طرح توسعه اورژانس بیمارستان های شهدای گنبدکاووس، بیمارستان علی‌آبادکتول و بیمارستان شهید صیادشیرازی صورت مب گیرد تا بخشی از کمبود تخت‌های اورژانس در استان رفع شود.انجام می‌شود.
وی بابیان اینکه از سال گذشته پزشکان 175 میلیارد تومان از بیمه سلامت مطالبه دارند که هنوز پرداخت نشده است درباره تبدیل کلینیک دولتی ویلا به ساختمان پزشکان خصوصی هم اینگونه توضیح داد: تلاش کردیم تا 15  فوق‌تخصصی که بنا به دلایلی در گذشته از دانشگاه خارج شده بودند را یک‌جا جمع کنیم و با تعرفه دولتی اقدام به ویزیت بیماران کنند. اما پس از یکسال بیمه به هیچ از یک تعهدات خود عمل نکرد و ادامه این روند هم صرفه اقتصادی نداشت. 

فاضل درباره ایجاد دانشکده داروسازی اظهارداشت: برای این کار مصوبه دولت را نداریم و فردی خیّر 2 هکتار زمین را در اختیار دانشگاه قرار داده است اما برآورد هزینه‌ای که برای ساخت این دانشکده پیش‌بینی شده حدود 200 میلیارد تومان است که با این پول می‌توان حداقل 3 اورژانس در استان احداث کرد. با شرایط موجود این هزینه برای ایجاد دانشکده داروسازی با توجه به مخالف شورای گسترش وزارت بهداشت، مقرون به صرفه نیست.

پست ها مرتبط