• gorgan
  • 1397/11/1
  • 01732129597
  • gorgan, iran
اجتماعی

آسمان در آغوش دنا آرام گرفت

آسمان در آغوش دنا آرام گرفت بعد از آرام گرفتن کشتی سانچی در دل اقیانوس و در بهت آه و اشک شاهدان همراه با سی و چند نفر از سرنشینان خود بعد از چند روز تلاش و دعا آب اقیانوس نتوانست بر آتش به جان افتاده سانچی چند مالکیتی غلبه کند و بالاخره قول آهنی ایرانی را همراه با عزیزان ما در آغوش گرفت و آنرا آرام کرد اما این آرام شدن در این چند روز به کار خود پایان نداده دل و اپسی مردم زلزله زده کرمانشاه که به ناچار یکباره به فراموشی مسئولین گذاشته و در بهت اشک و آه مادران که نظاره گر کمک هستند تا از چنگال سرمای زمستان کودکان خود را در آغوش خاک به خواب نسپارند و آرزوهای که در خیال ذهن برایشان می پرورانند را به واقعیت پندارند . آرزوی که شاید با برف و بارانی که در این چند روز باعث نامیدی آنان گشته چرا که اینبار ظاهرا نوبت برف و باران و سرماست بر تاروپود مردمان غیور در کنار غول زلزله در برابر چشمان کودکان و زنان طنازی می کنند و حالا نوبت آسمان بود که با ۶۶ همراه خود در آغوش گرم دنا برای همیشه آرام گیرد و بخواب خاطرات برود و داغی را بر دل خانواده های چشم انتظار در آستانه بهار ۹۷ بگذارد .

اقتصادی

مشکلی در تولید مرغ و تخم‌مرغ وجود ندارد

به گزارش حمیدرضا محمدیاری خبرنگار  بازار کسب و کار گلستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: اولین استانی هستیم که میوه شب عید را خریداری کردیم و سردخانه‌های استان انبار است  در بحث مرغ 2500 تن  باقیمت تضمینی برای استان خریداری کردیم و در تأمین گوشت قرمز هم خوشبختانه مشکلی  نداریم و برنج خرید تضمینی انجام‌شده است.
دکتر مهاجر در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: استان گلستان در بخش کشاورزی توانمندی‌هایی زیادی  دارد به‌طوری‌که این استان 4 میلیون و 800 هزار تن تولید محصولات کشاورزی دارند که 32 درصد سهم انتقال ,85 درصد نیاز غذایی,24 درصد تولید ناخالص را به خود اختصاص می‌دهد و در بعضی از محصولات هم رتبه اول تا دهم را هم کسب کرده مثل سویا رتبه اول 03/60 % ,کلزا رتبه‌ی دوم 3/19 %,که البته این برای سال گذشته بوده و امیدواریم با 67 هزار هکتار سطح زیر کشت بتوانیم مقام اول را با درصد بسیار خوبی به خودمان اختصاص بدهیم و گندم با 13 درصد تولید کشور رتبه دوم را دارد.

در بخش دامپروری هم تولید گوشت مرغ رتبه سوم و گاهی از زمان‌ها هم با 2/8 % تولید رتبه اول کشور راداریم.
وی اظهار داشت: پتانسیل استان کشاورزی است و ما باید سرمایه‌گذاری در این زمینه را تقویت کنیم و سرمایه‌گذاری بسیار خوبی چه در آب و چه در خاک اتفاق افتاده است.

مهاجر با بیان اینکه زهکشی22 هزار هکتار از اراضی یکی از اقداماتی است که به دستور رئیس‌جمهور ، جهاد کشاورزی بر عهده دارد، اظهار کرد:   با توجه به اینکه متوسط بارش در استان ما در گذشته 570 میلی‌متر در سال بوده و در سال‌های خشکسالی 480 میلی‌متر است و میزان بارندگی در بندر ترکمن و گمیشان 350 تا 400 میلی‌متر است و با توجه به اینکه زمین‌های این منطقه شور هستند و با برآورد مشاوران و کارشناسان آب‌وخاک زهکشی این مناطق باعث افزایش تولید 2 برابر از سال سوم به بعد می‌شود.
وی از افتتاح  زهکشی12هزار  هکتاری گمیشان در دهه فجر خبر داد و گفت: اثرات فیلتراسیون زهکشی‌ها با توجه به بارندگی‌های اتفاق افتاده در این منطقه  را مشاهده خواهیم کرد که باعث  خارج شدن شوری خاک و انتقال آن توسط کانال‌ها به مخازن و در نهایت تولید محصولات بهتری را خواهیم داشت.

اقتصادی

آغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی

مراسم متمرکز افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی و اقتصادی دهه فجر شهرستان علی آباد کتول با حضور محمود ربیعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجرگفت: دهه فجر جایگاه های دینی وبزرگی،مار را به رخ جهانیان کشید پس باید یادی کنیم از معمار بزرگ اقلاب حضرت امام خمینی (ره)وتمام بزرگانی که در این را زحمت کشیدند والان دربین ما نیستد وهمچنین باید یادی کنیم از شهدای انقلاب که درخت انقلاب را با خون خود آبیاری کردند.

ربیعی معاون استاندار در این برنامه اظهار کرد: تاریخ این کشور گواه است که کارهای زیادی برای مردم انجام شده است، اما باید با شناخت نیازهای امروز جامعه بیشتر کار شود.
ربیعی گفت: امسال در گلستان 1801 پروژه افتتاح و کلنگ زنی می شود که حدود 50 درصد از اعتبار 686 میلیارد تومانی آن مربوط به بخش خصوصی است که قبلا 20 تا 25 درصد بوده است و این یعنی تغییر رویکرد که باید استمرار و افزایش یابد
وی ادامه داد: 90درصد پروژه های ما افتتاحیه و 10 درصد کلنگ زنی است که نشانگر حضور فعال بخش خصوصی است که بدون کلنگ زنی پروژه اش را شروع می کند و ما در افتتاحیه حضور داریم.
معاون استاندار گفت: باید همه برای ایجاد شغل، تولید و تقویت بازار تلاش کنیم.

اجتماعی

مردم مهمترین رکن امنیت

جاویدان گفت : مردم با ما همراه بودن و ما را همراهی کردن موفق بودیم و در هر جا که مردم با ما همراه نبوده و در برابر ما مقاومت کردن به سختی توانستیم موفق باشیم و هر جا که مردم در بحث امنیت ورود پیدا کردند باعث ایجاد امنیت و احسا امنیت در جامعه گردیده است .

اقتصادی

تبلیغات یکی از موثرترین عوامل افزایش فروش است

به گزارش بازار کسب و کار گلستان قوانلو در بحث صادرات وقتی می‌گوییم کیفیت ملاک است قطعاً در امر صادرات کیفیت خود باعث افزایش صادر کردن را ایجاد خواهد کرد در بحث تبلیغات بارها به مراکز رسانه‌ای و مقام معظم رهبری داشته‌ایم مردم هستند که باید تشخیص دهند که کالای مورداستفاده را خریداری کنند یا خیر چراکه رسانه‌ها صرفاً وظیفه معرفی کالا و تبلیغات رادارند و باید این قانون شود که کالای مورد تبلیغ تمام موارد قانونی خود را برای امر معرفی دریافت کند .