• gorgan
  • 1397/11/1
  • 01732129597
  • gorgan, iran
اجتماعی
اجتماعی

افزایش 68 درصدی تردد ناوگان صادراتی گلستان طی 7 ماه امسال

افزایش 68 درصدی تردد ناوگان صادراتی گلستان طی 7 ماه امسال مدیر پایانه مرزی اینچه‌برون در استان‌گلستان اعلام‌کرد: با عبور بیش از 7300 دستگاه ناوگان باری در 7 ماه گذشته از مرز اینچه برون، شاهد رشد تردد 68 درصدی ناوگان صادراتی نسبت به مدت مشابه سال 96 از این گذرگاه جاده‌ای بودیم. به گزارش بازار کسب و کار "محسن عامریون" گفت: در بخش ورود ناوگان واردات کالا نیز با توجه به کاهش میزان واردات پارسال از مدخل مرز جاده ای اینچه برون ، با رشد 100 درصدی از این مرز روبرو بودیم. وی با بیان اینکه در تردد مسافر شهریور و مهرماه نیز با افزایش روند رشد مواجه بودیم، خاطرنشان کرد:تردد کل کامیون های عبوری از مرز اینچه برون (مجموع ورود و خروج )نیز در مهرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 40 درصد رشد را در این بازه نشان می دهد. عامریون ادامه داد: پایانه مرزی اینچه برون یکی از مرزهای فعال کشور در ماههای اخیر بوده به همین دلیل از صادرکنندگان درخواست می شود که تردد ناوگان باری خود را از این مرز انجام دهند تا شاهد پویایی بیشتر مرز باشیم. وی ..

اجتماعی

*آب پنهان چیست ؟*

در کالیفرنیا که یکی از سرسبزترین و زیباترین ایالت های امریکاست، دانشمندان از 5 سال پیش خطر خشکسالی را پیش بینی کرده اند. همه نهادها احساس خطر کردند، کارواش ها و استخر ها دستور داده شده اند که از دستگاه های تصفیه آب استفاده کنند تا از همان آب مصرفی دوباره استفاده کنند.

اجتماعی

مدیرکل کمیته امداد گلستان : ایجاد سه هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد گلستان :
ایجاد سه هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد گلستان از ایجاد سه هزار فرصت شغلی درسال جاری برای مددجویان این نهاد خبر داد. 

به گزارش هنگامه خاندوزی خبرنگار بازار کسب و کار امان اله حسین پور در نشست خبری با اصحاب رسانه  گفت: منابع این نهاد‌ کمک‌های دولتی و مقام معظم رهبری و دیگر منابع درآمدی کمیته امداد امام، کمک‌های مردمی است. 

وی با اشاره به اینکه 60 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند ، خاطرنشان کرد: این تعداد معادل 106 هزار نفر از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند که کمیته امداد در 36 سرفصل مختلف برای آن‌ها خدمات ارائه می‌دهد. 
حسین پور اضافه کرد: اولین و مهم‌ترین سرفصل حوزه فرهنگی است که ۷۷ هزار و ۱۱۰ نفر را به اردوهای سطح استان اعزام کردیم وی ادامه داد: همچنین 11هزار ۵۰۰ خانواده را در بخش‌های مختلف آموزش دادیم که به ارزش ۹ میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان هزینه شده است .

اجتماعی

بعد از ویدئو، ماهواره و فیلترینگ، چالش بعدی IOT است

حدود چهار سال پیش مهفوم اینترنت اشیاء به شکلی فراگیر در بازار تکنولوژی دنیا مطرح و کاربردهای آن تعریف شد و همانطور که از عنوانش پیداست، اشیاء و وسایل پیرامونمان را قادر می‌سازد تا بتوانند به شبکه اینترنت متصل شوند و مدیریت آنها از طریق دستگاه‌های هوشمند نظیر گوشی، تبلت، رایانه یا سایر گجتها امکان‌پذیر باشد.

در این تکنولوژی برای هر موجودی اعم از انسان، حیوان یا اشیاء، هویتی مستقل در نظر گرفته می‌شود که قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی نظیر اینترنت یا اینترانت را با تکیه بر فناوریهایی نظیر وای‌فای، بلوتوث کم مصرف، RFID، NFC یا استانداردهای دیگری که در آینده توسعه می‌یابند را خواهند داشت.

بهتر است اینطور گفته شود که کامپیوترها، دیگر الزاما به آن شکل سنتی که ما سراغ داریم، نیستند و در قالب قطعات کوچک، میکروکنترلرها، تراشه‌های الکترونیکی و مودم‌ها در خانه، ابزارهای زندگی و محیط ما جاسازی شده‌اند که هر کدام قابلیت مدیریت هوشمند را دارند.

بنابراین امروز اینترنت را بیش از آنکه بتوان «اینترنت کامپیوترها» دانست، باید «اینترنت اشیاء» نامید؛ مخصوصا زمانیکه مؤسسه تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی می‌کند تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۵ میلیارد وسیله به شبکه اینترنت متصل می‌شود، این دلالت بیشتر در ذهن برجسته می‌شود.

همانطور که گفته شد اینترنت اشیاء سیستمی از رایانه‌ها، ماشینهای محاسباتی، دستگاه‌های دیجیتال و مکانیکی، انسانها و حیوانات است که هر کدام با یک کد مستقل و به عنوان یک وسیله متمایز در شبکه حضور دارند و سهم قابل توجهی از تبادل اطلاعات، رفتار و رابطه میان آنها، بدون دخالت و نظارت مستقیم انسان انجام می‌شود.

لذا براساس پیش‌بینیهای مؤکدی که می‌شود در آینده‌ای نزدیک با اکوسیستمی هوشمند مواجه خواهیم بود که در تمامی سگمنتهای آن قابلیت برنامه‌ریزی و نظارت خاص بدون دخالت انسان وجود خواهد داشت.

در چنین شرایطی حسین انتظامی؛ قائم‌مقام وزیر ارشاد عنوان کرده است: بعد از  ویدئو، ماهواره، VPN و فیلترینگ، چالش دو سه سال دیگر ما IOT (اینترنت اشیاء) است.

وی افزود: برای چاره‌اندیشی آن داستان تکراری از حالا فکر لازم است تا مجبور نشویم بعدا روشهای سلبی أتخاذ کنیم.

این اظهارات در حالی بیان شده که بخشهای فناوری‌محور کشور به‌شدت درگیر این مقوله برای پیاده‌سازی بسترهای هوشمند و اعمال مدیریت متمرکز بر سامانه‌ها به شکل شفاف از طریق اینترنت اشیاء هستند؛ بارها نیز از مسئولان سیاست‌گذار در بخشهای ارتباطی و امنیتی خواستار تدوین مقررات و استانداردهای روشن برای ورود و سرمایه‌گذاری در این حوزه شده‌اند اما همچنان نقش فعالانه‌ای را از سوی این ارگانها برای مواجهه با IOT شاهد نبودیم.

اجتماعی

ارائه خدمات و تسهیلات ویژه به خبرنگاران و روزنامه‌نگاران سراسر کشور

خانه کارگر با هدف ارائه خدمات به خبرنگار و روزنامه‌نگار، تسهیلات رفاهی را برای فعالان این بخش در نظر گرفته که شامل حال افراد تحت تکفلشان نیز خواهد شد.

با توجه به تفاهم‌نامه بین «کانون انجمنهای صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران» و «خانه کارگر»، خدمات زیر به فعالان این عرصه ارائه می‌شود:

•    ۸۰ درصد تخفیف اقامت در هتلها و مهمانسراها
•    ۴۰ درصد تخفیف بن استخر، مراکز آموزشی و تفریحی، تئاتر و سینما
•    آموزش رایگان زبان، کامپیوتر، حسابداری، خیاطی، آرایشگری و…
•    ۳۰ تا ۵۰ درصد تخفیف بن خرید کالا، پوشاک، لوازم خانگی، فرش و…
•    خدمات بیمه‌ای از قبیل بیمه درمان تکمیلی، بیمه اتومبیل (شخص ثالث و بدنه)
•    هماهنگی دیدار با نمایندگان مجلس
•    پیگیری امور صنفی کارگری و حقوقی از طریق وکیل تشکیلات خانه کارگر
•    کاریابی و معرفی به کارگاه‌ها و کارخانه‌ها برای استخدام
•    مشاوره رایگان برای پیگیری امور صنفی کارگری از طریق دبیر اجرایی خانه کارگر

متقاضیان استفاده از این خدمات باید فرم عضویت را تکمیل کرده و به همراه کپی کارت ملی، یک قطعه عکس ۳*۴، کپی دفترچه تأمین اجتماعی یا گواهی اشتغال به کار و حق عضویت ۳۰ هزار تومان برای مدت پنج سال با مراجعه حضوری به یکی از تشکیلات خانه کارگر تحویل دهند.

خانه کارگر مرکز: خیابان انقلاب، خیابان ابوریحان
خانه کارگر شرق: تهرانپارس، خیابان جشنواره
خانه کارگر غرب: تهرانسر، پشت فروشگاه رفاه
خانه کارگر شهرری: خیابان رجایی، بلوار بهشتی

اجتماعی

نکات طلائى در فروش حرفه‌ای

لينك زير فروش صد ها مدير و فروشنده را تغيير داده است @targetmarketing2020 💫 نکات طلائى در فروش حرفه‌ای 1⃣ مشتری را شيفته خود کنید : وقتی می خواهید یک دوست پیدا کنید، از خودتان انرژی می‌گذارید. محاسن خودتان را به او می‌فروشید، سعی می‌کنید او را مجذوب خود کنید. مشتری نیز اینگونه است، می‌خواهد شما او را مجذب خود کنید، او را تحت تاثیر خود قرار دهید. بگوید عجب فروشنده‌ای، عجب توانایی فروشی. 🎗 برای اینکار باید اعتماد ‌به نفس داشته باشید. نسبت به توانایی‌های خودتان دانش کامل داشته باشید. هرچه قدر فروش بیشتری داشته باشید، اعتماد به ‌نفستان بالاتر می‌رود و توانایی‌هایتان را بهتر تشخیص می‌دهید. 2⃣ روحیه برد داشته باشید : آیا ما همواره باید در فروش برنده باشیم؟ این استعداد است که بتوان همواره در زندگی برنده بود؟ اگر می‌خواهیم در فروش موفق باشیم آیا مجبوریم همواره برنده باشیم؟ 💠 تا حدود زیادی بله، وقتی که در برابر یک مشتری هستید شما دارید یک شو برگزار می‌کنید، همواره دارید یک نمایش انجام می‌دهید. بحث نمایش یک عملکرد است و وقتی بحث نمایش و عملکرد می‌شود مسلما باید در کنار آن‌ها برنده شدن باشد. اگر بتوانیم تعداد زیادی از فروش‌ها را ببریم موفق می‌شویم. 🌀 برنده شدن در فروش بسیار خوب است ما می‌خواهیم که مردم ما را دوست داشته باشند، فردی شناخته شده باشیم، در این‌صورت احساس خیلی خوبی خواهیم داشت و این کار فروش را برای شما آسان می‌کند. 3⃣ با مشتري صادق باشید : وقتی شما به کالا یا خدماتتان اعتقاد نداشته باشید، امکان ندارد بتوانید چیزی به مشتری بفروشید. مشتری کاملا متوجه می‌شود که شما اعتماد به نفس کافی ندارید و ممکن است فکر کند که شما دارید به او دروغ می‌گویید، و دروغ در فروش بزرگترین اشتباهی است که یک فروشنده می‌تواند انجام دهد. 4⃣ برای محصولتان ارزش قائل شوید: اگر شما برای محصول یا خدماتتان ارزش قائل نباشید، اگر متوجه نباشید، بر این باور نباشید که این بهترین محصولاتی است که دارید ارائه می‌کنید، دیگر به هیچ ‌وجه نمی‌توانید سودداشته باشید. شما باید در زمان فروش به این نکته توجه داشته باشید که محصولتان محصول خوبی است به آن ارزش بدهید و نسبت به محصولتان دانش کافی داشته باشید. لينك زير فروش صد ها مدير و فروشنده را تغيير داده است. @targetmarketing2020

اجتماعی

احمد قربانی مدیر گروه هنری تابش: ساماندهی دانش آموزان در مسیر های هنری منجر به تولید آثار فاخر می شود

وحید حاج سعیدی / بازار کسب و کار گلستان: ارائه ی امور پرورشی به مخاطبین می بایست جذاب باشند منشأ این جذابیت بعد زیبایی شناختی ارائه ی آنهاست، چنانچه توجه به بعد زیبایی شناختی در اجرای امور تربیتی هماهنگ با تحولات و تغییرات اجتماعی و فرهنگی و... مخاطبین صورت پذیرد جذابیت و توسعه ی این امور را بدنبال خواهد داشت. 
در فرایند های زیبایی شناختی، از دیدگاه تاریخی، عرف، سنتها و مقررات ویژه ای به وجود آمده است که خود هنرمندان و منتقدان هنری مورد بحث قرار می دهند. با تغییر فلسفه ی مسلط اجتماعی و محیط این مقررات و سنتها به چالش کشیده می شوند و هنر مندان فرایند های زیبایی شناختی جدیدی را خلق خواهند نمود.  دراین مقاله ضمن بیان اهمیت و ضرورت توجه به درس هنر به نقش هنر قصه گویی ، هنر نقاشی و خو شنویسی ، رنگ ها، هنر موسیقی و شعر در توسعه فعالیت های  امورتربیتی  پرداخته ایم. به طور کلی رويکردهای آموزشی و پرورشی هنر عبارتند از:  شناخت ويژگيهای روحی و روانی- پرورش تفکر منطقی و تفکر منعطف – پرورش خلاقيت – پرورش حس کنجکاوی و جستجو گری – پرورش حس زيباشناشی-(انتقال فرهنگ و مفاهيم اجتماعی، ايجاد و پايه ريزی سنتهای فرهنگی) اين رويکرد ها از  اهداف بسيار مهم فعاليتهای تربيتی هم به شمارمی روند. به منظور اشنایی با ابعاد نقش هنر در مدارس و آموزش مفاهیم هنری به دانش آموزان گفتگوی کوتاهی با احمد قربانی از کارگردانان هنری جوان استان انجام داده ایم.