گلستان میعادگاه تاریخ ایران
گلستان میعادگاه تاریخ ایران

گلستان با بیش از 1500 جاذبه تاریخی معیاد گاه تاریخ ایران است که در جهان به ثبت رسیده که به گفته کارشناسان دیوار دفاعی گرگان یا همان مار سرخ بعنوان قدیمی ترین دیوار دفاعی و همچنین از مهندسی هیدرولیکی شناخته شده است چرا که باستان شناسان معتقدند این بنا قبل تر از دیوار چین که ساخت در دهه 16 میلادی به اتمام رسیده است می باشد ساخت دیوار گرگان یا همان مار سرخ جنبه های گوناگونی در بخشهای مختلف از جمله کنترل آب و مقابله هجوم دشمنان داشته که تعداد 25 هزار نیروی نظامی در آن مستقر بودند. و طول 200 کیلومتر از کوههای خراسان شروع و به دریایی خزر خاتمه می یابد .

به گزارش بازار کسب و کار ابراهیم کریمی در آئین گرامیداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی در جمع خبرنگاران گفت :امروز به جرات می توان اظهار داشت که در حوزه موزه ها حرفی برای گفتن داریم و این امر به مدد تلاش مدیران میراث فرهنگی و گردشگری است که شاهد حضور نام شهر ساحلی گمیشان در تراز شهرهای ثبت شده در حوزه موزه و هم فرهنگی در سطح کشور هستیم و توانسته حضور چشم گیری از خود در بحث موزه و گردشگری در سطح کشور نشان دهیم .
وی در ادامه افزود موزه روستایی قرق که از ره آورد سفر رئیس جمهور ۷ میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص داده شده بود که سه ونیم میلیارد تومان اعتبار آن در سال جاری محقق شده و امیدواریم که کل این اعتبار تا پایان سال تحقق پیدا کند تا پایان این پروژه را جشن بگیریم .
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گلستان گفت که در بخش موزه خصوصی و بافت تاریخی در استان قدم های سازنده ای صورت گرفته است که دومین موزه خصوصی استان در سال جاری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد .
کریمی در پایان گفت: امید این داریم که بافتی سنتی هم چون بافت سنتی یزد را در استان راه اندازی نماییم وشاهد تولد یزدی دیگر با جاذبه های تاریخی سنتی در گرگان باشیم و موجب جذب گردشگر شویم .

/انتهای پیام

  • نویسنده : حمیدرضا محمدیاری
  • منبع خبر : بازار کسب و کار