شکست معامله قرن، تثبيت آرمان فلسطين
شکست معامله قرن، تثبيت آرمان فلسطين

شخصيت هاي اسلامي از همه ملت ها مي خواهند، با حضور در راهپيمايي روز قدس، حمایت دوباره خود را از مردم فلسطين اعلام کنند به گزارش بازار کسب و کار؛ در روز جهانی قدس که روزی تاریخی و توسط امام خمینی ره نامگذاری شده است؛ مسلمانان جهان و مردم فلسطین اعلام مي کنند،همچنان دست از […]

شخصيت هاي اسلامي از همه ملت ها مي خواهند، با حضور در راهپيمايي روز قدس، حمایت دوباره خود را از مردم فلسطين اعلام کنند

به گزارش بازار کسب و کار؛ در روز جهانی قدس که روزی تاریخی و توسط امام خمینی ره نامگذاری شده است؛ مسلمانان جهان و مردم فلسطین اعلام مي کنند،همچنان دست از قدس برنداشته و قدس را هویت و قبله همه فلسطینیها و به ویژه نیروهای مقاومت می دانند.فیصل المقداد: روز قدس فرصتی برای یاری آرمان مستضعفان جهان استمعاون وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد: روز قدس پدیده ای جهانی و فرصتی برای همه کسانی است که می خواهند نشان دهند در کنار حق ایستاده اند تا با همه وجود و ارادت کامل برای یاری آرمان مستضعفان جهان بشتابند.
به گزارش پایگاه اینترنتی النشره لبنان، فیصل المقداد افزود: “ادلب در صدر برنامه های سوریه قرار دارد و برای محور مقاومت از اهمیت بالایی برخوردار است، ترکیه نیز به زودی با تصمیمات دولت سوریه در خصوص آزادسازی این شهر موافقت خواهد کرد”.
وی افزود: “روز قدس پدیده ای جهانی و فرصتی برای همه کسانی است که می خواهند نشان دهند در کنار امور برحق ایستاده اند تا با جان و دل و با همه وجود و ارادت کامل برای یاری آرمان مستضعفان جهان بشتابند”. 
المقداد درباره همزمان شدن سالگرد آزادسازی جنوب لبنان در مه ۲۰۰۰ با روز جهانی قدس گفت: “این پیروزی مقدمه پیروزی اصلی بر رژیم صهیونیستی است”. وی افزود: “مقاومت مردم جولان اشغالی سوریه و پایداری مردم فلسطین در برابر تلاش های دشمن صهیونیستی برای سیطره بر منطقه با حمایت های آمریکا، همواره با شکست روبه رو شده است”. 
وی افزود: “پیروزی مقاومت در لبنان، پیروزی سوریه و جمهوری اسلامی ایران و همه آزادگان جهان است و به یاری خدا زمینه ساز پیروزی های بعدی ما و آزادسازی جولان اشغالی سوریه و فلسطین خواهد بود”.برگزاری همایش ” امام خمینی و روز قدس ” در کابلعلما، طلاب و فرهنگیان افغانستان در ­همایش ” امام خمینی (ره) و روز قدس، اهداف ودستاوردها ” نقش امام خمینی (ره) را در حمایت از جنبش ها و نهضت های آزادیخوانه جهان به ویژه ملت مظلوم فلسطین حائز اهمیت دانستند.

نامور رزاق سفیر دولت فلسطین بوسنی و هرزگوین با رد هرگونه سازش درباره مساله فلسطین گفت: فلسطین سرزمینی کهن با نام و ماهیت تاریخی خویش است و امکان هیچ نوع معامله ای بر سر این سرزمین نیست. 
وی افزود: طرح سازشکارانه ترامپ با هدف از بین بردن مساله فلسطین است و با اجرایی این طرح، هویت فلسطینی از بین می رود و این مساله امکان ناپذیر است. 
سفیر فلسطین گفت: ترامپ کیست که بیاید و بیت المقدس را پایتخت اسراییل اعلام کند، بیت المقدس، مقدس ترین شهر جهان است و ماهیت این شهر را متجاوزان و اشغالگران اسراییلی نمی توانند، تغییر بدهند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین مساله آزادسازی فلسطین را مهمترین شعار انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: مساله قدس مساله عربی و اسلامی صرف نیست یک مساله انسانی است. داستان غم انگیز تجاوز و اشغالگری با حمایت غرب.
محمود حیدری گفت: اکنون آنهایی که باور داشتند از راه گفتگو و مذاکره می توان مساله فلسطین را حل کرد، به بیهودگی این مذکرات پی برده اند. اسراییل و امریکا و متحدانشان هیچ اعتنایی به این همه قطعنامه و توافقات مختلف نداشته اند. این روند مذاکرات با هدف تضعیف مقاومت صورت گرفته است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین گفت: منطق کنونی دولت آمریکا و اسراییل بکار گیری زور و نفی هرگونه تعهد بین الملل است. به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل، اعلام بلندیهای جولان به عنوان خاک اسراییل و کشتار صدها فلسطینی در غزه جای تردیدی در شکست سیاستهای سازش نمی گذارد. 


شکست معامله قرن، تثبيت آرمان فلسطين

زلاتکو دیزدارویچ روزنامه نگار و دیپلمات بوسنیایی سخنران بعدی گفت : هدف از طرح معامله قرن ترامپ بستن و فراموش شدن مساله فلسطین است. 

وی افزود : نتانیاهو، ترامپ، کوشنر و محمد بن سلمان؛ در تلاش برای از بین بردن مساله فلسطین هستند. تبدیل غزه به یک زندان دسته جمعی با کمک کشورهای عربی، از بین بردن ماهیت بیت المقدس، تثبیت طرح های صهیونیستی برای آینده و گرفتن سرزمین از دست فلسطینی ها و دادن نان به آنها.

این دیپلمات بوسنیایی گفت: با طرح معامله قرن مشروعیت بخشیدن به ساخت شهرکهای صهیونیستی، فراموشی بازگشت آوارگان فلسطینی، خلع سلاح گروههای مقاومت و تثبیت اسراییل علیرغم تمامی قطعنامه ها و توافقات ۴۰ سال اخیر است.درخواست مجلس قانونگذاری فلسطین برای تدوین راهبرد ملی برای مقابله با طرح معامله قرنمجلس قانونگذاری فلسطین، تدوین راهبرد ملی برای مقابله با طرح معامله قرن ( توطئه جدید آمریکا و صهیونیسم علیه آرمان فلسطین) را خواستار شد و نائب رئیس اول این مجلس نیز با تأکید بر این که ملت فلسطین با کنفرانس بحرین مخالف است، همه گروههای ملی فلسطین را به تحریم این نشست دعوت کرد.

به گزارش شورای قانونگذاری فلسطین از غزه ، نمایندگان شورای قانونگذاری فلسطین تأکید کردند طرح معامله قرن نقض بسیار خطرناک اصول و قوانین بین المللی است که بر رعایت حقوق ملت فلسطین و در صدر آن بر حق بازگشت و تعیین سرنوشت آنان تأکید دارد .

نمایندگان فلسطین بر مخالفت کامل خود با تمام جزئیات طرح معامله قرن و در راس آن نشست اقتصادی بحرین که قرار است درماه ژوئن در منامه برگزار شود ، تأکید کردند .

نمایندگان فلسطین در جلسه ویژه روز چهارشنبه برای بررسی راههای مقابله با طرح معامله قرن خواستار تدوین راهبرد ملی برای مقابله با این طرح شدند .

احمد بحر نائب رئیس اول رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین در آغاز این جلسه گفت : بر اثر تجاوزات مستمررژیم صهیوینستی ملت ما در طول چند دهه گذشته با مشکلات و درد و رنج ها مواجه هستند و مجازات و تحریم های ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها ( ساکن نوار ) که از قبل از ۱۲ سال قبل آغاز شده به اوج خود رسیده است و ملت ما در این دهه ها بسیاری از طرح ها و معاملات مشکوک برای نابودی حل عادلانه فلسطین را تجربه کرده اند اما همه این تلاشها و اقدامات با آگاهی و پایداری ملت به شکست انجامید .

وی تأکید کرد: متأسفانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با حمایت و همدستی برخی نظام‌های توطئه گر عربی به دنبال اجرای بخش سیاسی معامله قرن بود اما با مخالفت و مقاومت سرسختانه فلسطین روبه رو و گامهای آنان متزلزل و موجب بر هم خوردن محاسباتشان شد ، از همین رو اکنون در تلاش برای اجرای بخش اقتصادی این معامله است.

این نماینده پارلمان فلسطین تلاش برای عملی کردن بخش اقتصادی معامله قرن را به مثابه فراهم کردن زمینه اجرای بخش سیاسی آن دانست که این کار از طریق نشست بحرین در اوخر ماه آینده میلادی صورت خواهد گرفت و در آن راهکارهای عملی اجرای بخش اقتصادی معامله قرن ترسیم خواهد شد.

احمد بحر با تأکید بر این که ملت فلسطین با کنفرانس بحرین مخالف است ، همه گروههای ملی فلسطین را به تحریم این نشست و اعلام برائت کلی از آن دعوت کرد و از دولت بحرین که میزبان این نشست با مشارکت برخی نظامی های عربی است، خواست آن را ملغی اعلام کند چرا که معامله قرن به دنبال از بین بردن آرمان ملت فلسطین است.

وی خاطر نشان کرد حقوق و اصول ملی فلسطین هرگز قابل چانه زنی ،‌ باج خواهی و قابل معامله نیست .

بحر تأکید کرد اتحاد و موضح داخلی فلسطین مبنای یکپارچگی مواضع و وحدت صفوف عربی و اسلامی و تقویت آن است.

احمد بحر در ادمه از تشکیلات خودگردان خواست توافقنامه وحدت را اجرا ، مجازات های ظالمانه علیه اهالی نوار غزه را لغو و پایان توافقنامه های سیاسی ، امنیتی و اقتصادی را رژیم اشغالگر را اعلام کند .

وی همچنین برگزاری کنفرانس ملی در نوار غزه همزمان با کنفرانس بحرین با حضور گروههای فلسطین ، نهادها ، اتحادیه‌ها و شخصیت‌های مختلف آن را خواستار شد . 

احمد بحر گفت : دستور کار این نشست باید بررسی وحدت ملی ، تعهد به اصول ثابت فلسطین و اعلام راهبرد ملی برای مقابله با معامله قرن دونالد ترامپ باشد.برگزاری نشست “فلسطین در انتظار اجرای عدالت” در دهلی نو

نشست “فلسطین در انتظار اجرای عدالت” با حضور استادان دانشگاه و کارشناسان شبه قاره هند در دهلی نو برگزار شد.
شرکت کنندگان در این نشست با تاکید بر حمایت از آرمان آزادی فلسطین و بازگشت آوارگان به سرزمین فلسطین، حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس را خواستار شدند.
“تسلیم رحمانی” از تحلیلگران سیاسی هند در این نشست گفت: استکبار به دنبال تضییع حقوق مردم فلسطین است و متاسفانه همه اقدامات آمریکا و هم پیمانانش برای تضعیف حق مسلمانان سرزمین های اشغالی است. آنها به روشنی می خواهند سرزمین مسلمانان را به یهودیان تقدیم کنند.
وی افزود: دشمنان با ترویج اسلام هراسی در رسانه های جهان، زمینه انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس را فراهم کرده اند.
رحمانی به محاصره غیرانسانی نوار غزه اشاره کرد و گفت: استکبار، دولت منتخب مردم فلسطین و حماس را به رسمیت نمی شناسد، چون نگران منافع خود است.
این کارشناس سیاسی با تشریح پیامدهای ضد اخلاقی محاصره مردم غزه افزود: این محاصره برای مردم نوار غزه مشکلات اقتصادی و بهداشتی زیادی ایجاد کرده است.
وی روز قدس را نماد آزادی خواهی و حمایت از مظلومان جهان دانست و افزود: ملت ایران به رهبری امام خمینی(ره) پیش قدم حمایت از فلسطینی ها شدند و اکنون نامگذاری جمعه آخر رمضان به عنوان روز قدس در جهان نهادینه شده است.
این استاد دانشگاه تاکید کرد: مسلمانان جهان تا جان در بدن دارند از مظلومان حمایت می کنند و فلسطینی ها بدانند که تنها و بی پناه نیستند.
سید محسن تقوی ، امام جماعت مسجد جامع شیعیان دهلی نو، هم ظلم به فلسطین را برای جهان اسلام، دردناک دانست و تاکید کرد: تضییع حقوق فلسطینی ها برای جهانیان غیرقابل قبول و با معیارهایی انسانی و حقوق بشری در تضاد است. 
وی با اشاره به اینکه ابتکار امام خمینی (ره) در نامگذاری روز قدس، عامل اتحاد و همدردی در بین مسلمانان جهان شده است گفت: راهپیمایی در جمعه آخر رمضان باعث شده است فلسطین به فراموشی سپرده نشود و به راستی اگر کشورهای اسلامی متحد شوند قبله اول مسلمانان آزاد خواهد شد.
نماینده اهل تسنن و جماعت اسلامی هند نیز در این مراسم به تاریخچه شکل گیری رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود: این رژیم از همان اول با دروغ شکل گرفت و اکنون با زور و ستم در حال از بین بردن حقوق فلسطینیان است. 
نعیم انتظار اضافه کرد: آمریکا بزرگترین حامی رژیم صهیونیستی است و تمام فعالیت های غیرانسانی و ظالمانه خود را با چراغ سبز آمریکا انجام می دهد. 
وی در ادامه به دوستی دیرینه مردمان ایران و هند اشاره کرد و گفت: اسرائیل در تلاش است بین ایران و هند اختلاف ایجاد کند اما آنها باید بدانند هند و ایران سابقه تاریخی طولانی و مراودات گسترده دارند و اکنون نارندرا مودی نخست وزیر هم در حال گسترش ارتباطات با ایران است.
سفیر ایران در هند نیز مسئله فلسطین را متعلق به کل بشریت و جهان انسانیت دانست و افزود: استکبار در پی این است که مسئله فلسطین را در افکار عمومی جهان به فراموشی بسپارد و آن را یک موضوع بسیار بی اهمیت معرفی کند. 
علی چگنی گفت: ابتکار امام (ره) در نامگذاری روز قدس باعث شده است به طور مداوم مسئله فلسطین بین افکار عمومی مطرح و مانع فراموشی حقوق مردمان این سرزمین شود.
وی با اشاره به اینکه حضور در راهپیمایی یک مبارزه انسانی است، افزود: ما با مذهب یهود مشکل نداریم بلکه با صهیونیستی مخالف هستیم که با ظلم و قتل عام انسان ها حق مردم را زیر پا گذاشته است.
چگنی گفت : مسئله فلسطین فراموش شدنی نیست زیرا این موضوع انسان محور و بشریت مدار است.
سفیر ایران در هند ، صهیونیست ها را ناقضان قوانین بین المللی و حقوق انسانی توصیف کرد و گفت: هر کشور اسلامی که تلاش می کند مردم جهان در راهپیمایی روز قدس شرکت نکنند به صهیونیسم کمک کرده است. 
چگنی به تاریخچه حمایت دولتمردان هند از مظلومان فلسطین اشاره کرد و گفت: رهبران بزرگ هند اگرچه مسلمان نبودند از فلسطین حمایت کردند زیرا به انسانیت اعتقاد داشتند.
وی یادآور شد :صهیونیست ها تا کنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از فلسطینیان را کشته اند که از این تعداد ۳۵ هزار نفر زن و کودک بودند.
وی درادامه با اشاره به محاصره نوار غزه ، این منطقه را به زندانی بزرگ تشبیه و ساکنان آن را محرومترین انسان های روی زمین از حقوق اولیه زندگی توصیف کرد.
سفیر ایران در هند ادامه داد:در دوره ای که بشریت در حال رسیدن به اوج عقلانیت است نظام نژاد پرست صهیونیستی شهروندانش را به دو دسته درجه یک و دو تقسیم کرده است.
چگنی افزود: شش میلیون نفر از فلسطینیان از خانه و کاشانه خود آواره شده انداماحق آنها ست که در سرزمین مادری خود زندگی کنند.
وی با تاکید بر روشنگری موضوع سرزمین های اشغالی وجنایات صهیونیست ها گفت: رسانه ها باید مسئله فلسطین را زنده نگهدارند چون موضوعی انسانی و اخلاقی است.
سفیر ایران در هند ، برگزاری همه پرسی بین ساکنان اصلی سرزمین های اشغالی را تنها راهکار برون رفت از مشکل فلسطین دانست و افزود: صهیونیست ها اگر راست می گویند بیایند همه پرسی بین ساکنان اصلی فلسطین شامل مسلمان ؛ مسیحی و یهودی برقرار کنند البته نباید مهاجران در این همه پرسی باشند.
چگنی گفت: وحدت جهان اسلام، اصلی اساسی در آزادی اولین قبله مسلمانان است و راه ایستادن در برابر ستم صهیونیست مقاومت است و باید این مسیر تا رسیدن به آزادی ادامه یابد.

  • منبع خبر : خبرگزاري صداوسيما