تسریع در پرداخت خسارات و حفاظت از تاسیسات زیربنایی
تسریع در پرداخت خسارات و حفاظت از تاسیسات زیربنایی

دستگاه های مرتبط باید به دور از بروکراسی های اداری روند پرداخت خسارت های مردمی و کشاورزی را تسریع نمایند.

به گزارش بازار کسب و کار ؛ سرپرست استانداری گلستان در چهارمین جلسه کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده استان گفت: حفاظت از تاسیسات زیربنایی و ترمیم سریع جداره رودخانه هایی که بر اثر سیلاب تخریب شده اند و ممکن است خسارات بیشتری را به دنبال داشته باشند، در اولویت قرار دارد.

میرمحمد غراوی افزود: همه دستگاه های مرتبط باید با توجه به مصوبه ۱۱ فروردین هیات دولت به دور از بروکراسی های اداری روند پرداخت خسارت های مردمی و کشاورزی را تسریع نمایند.

وی گفت: جلسه این کارگروه سه شنبه هر هفته برقرار است و دستگاه ها باید جزئیات اقدامات خود را در سامانه سجاد( سامانه جامع امداد و بازسازی دولت) بارگذاری نمایند.

غراوی افزود: بر اساس برآورد های صورت گرفته ۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی نیاز به بازسازی و بهسازی دارند و بانک های عامل توجه داشته باشند که تسهیلات این اقدام توسط دولت از محل مواد ۱۰ و ۱۲ پرداخت می شود و از محل منابع بانک نیست، لذا در تسریع ارائه این تسهیلات همکاری کامل را داشته باشند.

سرپرست استانداری گلستان گفت: نیاز است تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط و همچنین دستگاه های نظارتی نسبت به ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه ها، کانال ها و مسیل ها حساسیت داشته باشند و حکم قلع بنا را در مورد این گونه ساخت و سازها رعایت و اجرا کنند تا در سیلاب های آتی استان با مشکلات بیشتر مواجه نشود.

غراوی با اشاره به وضعیت خطوط انتقال گاز در فاضل آباد، خاطر نشان کرد: باید کمیته ای متشکل از شرکت آب منطقه ای استان، شرکت گاز، شرکت برق منطقه ای گلستان و مازندران محل تخریب رودخانه را بازدید و هر چه سریع تر نسبت به ایمن سازی خط انتقال گاز و دکل برق آن منطقه اقدام لازم را صورت دهند.

  • منبع خبر : استانداری گلستان