برخورد قاطعانه با اخلال گران اقتصادی
برخورد قاطعانه با اخلال گران اقتصادی

معاون اول قوه قضائیه : دستگاه قضا با اخلال گران اقتصادی که فشار اقتصادی را برمردم بیشتر می کنند قاطعانه برخورد می کند.

معاون اول قوه قضائیه : دستگاه قضا با اخلال گران اقتصادی که فشار اقتصادی را برمردم بیشتر می کنند قاطعانه برخورد می کند.

به گزارش بازارکسب و کار، مرکز اصفهان؛  معاون اول قوه قضائیه در آیین تودیع ومعارفه رییس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به اینکه عده ای خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی می کنند و با رفتار های خود همچون احتکار،گران فروشی و اخلال های اقتصادی را افزایش می دهند گفت :دستگاه قضا موظف به برخورد  با این اخلال گران اقتصادی که فشار اقتصادی را بر مردم بیشتر می کنند است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای افزود: باتوجه به برخی  ناهنجاری های موجود در کشور نباید اجازه داد دشمن با هدایت افراد فرصت طلب  تهاجمش را بیشتر کند.

وی  همچنین با اشاره به اینکه مردم به دلایل گوناگون انتظار بالایی از دستگاه قضا دارند گفت: مردم از قوه قضائیه خواستار تصحیح ناهنجاری ها و اشکالات جامعه هستند.

تلاش دشمن برای اعمال فشار به مردم

معاون اول قوه قضائیه افزود: دشمن تمام تلاش خود را برای  فشار به اقتصاد و معیشت مردم به کارگرفته و دراین شرایط مسئولیت دستگاه قضا را بیشتر می کند تا با اجرای صحیح عدالت، توطئه های دشمن را خنثی کند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای ، مسببان دهن کجی به مقدسات و ارزش های کشور را محکوم وتاکید کرد : نباید برابر ناهنجاری ها منفعل باشیم بلکه لازم است  فضای امر به معروف و نهی از منکر گسترش یابد.

وی برحمایت از فریضه امر به معروف ونهی از م نکر در جامعه تاکید کرد و گفت:همه باید   قانون و ارزش ها را پشتیبانی کنند.

معاون اول قوه قضائیه همچنین ارزشیابی مراحل رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضا را ضروری دانست و افزود : با ارزشیابی، نه تنها اشکالات موجود پالایش و رفع می شود بلکه  حکم پرونده ها در دادگاه بدوی آنقدر قاطع خواهد بود که دیگر نیازی به رسیدگی در مراحل بعدی مگر در موارد خاص  نباشد.

محسنی اژه ای طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده ها را یکی از مشکلات امروز دستگاه قضا دانست و گفت:  تلاش برای کاهش ورودی پرونده ها می تواند این فرایند را تغییر دهد.

دراین آیین از خدمات احمد خسروی وفارییس کل قبلی دادگستری استان اصفهان قدردانی و محمدرضا حبیبی به عنوان رییس کل جدید دادگستری استان اصفهان معرفی شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما